Velg din region


Serie HDX


Skopor med hög kapacitet och kraftig design

Serie HDX


HDX-serien finns i populära storlekar avsedda för lätt till medeltungt material. Den lättviktiga designen har många innovativa designegenskaper med extra styrka i de områden på skopan där påfrestningen kan vara hög. Förstärkningar med bland annat invändiga hörnplåtar ger stöd åt skärstålet och ett brett inneslutet toppspår ger skopan stabilitet vid uppbrytningsrörelser. Alla dessa egenskaper ger skopan stabilitet så att sidoplåtarna kan göras tunnare än på andra jämförbara skopor på marknaden. Därigenom minskas skopans vikt så att kapaciteten, verkningsgraden och arbetseffekten ökar.

Data

Serie HDX Bredd (cm) Djup (cm) Höjd (cm) Vikt (kg) Volym (m³)
Series HDX 10.21213103793621.05
Series HDX 11.23230103793791.13
Series HDX 12.24244103793961.2
Series HDX 14.21213121904111.4
Series HDX 15.23229121904301.5
Series HDX 16.24244121904481.6
Series HDX 19.212131411055171.9
Series HDX 20.232291411055422.0
Series HDX 21.242441411055652.1

* Varierar beroende på maskin och redskap

Q-serien

Les mer

Original Implements

Les mer

Ledige stillinger

Utforske verden vår